chvi-fi-u-chvi-o-chvu
 NOVINKY   ZÁŽITKY   RADY   ŠTASTISTIKY   LAMPÁREŇ   SÁJTY 


      Ako si pomôcť

    Ak začínaš a nechceš robiť chyby, ktoré už niekto pred tebou urobil si tu správne. Možno sa ti budú niektoré rady zdať čudné, miestami až choré, ale sú iba z mojich skúsenosti. Tie závisia od štýlu jazdy, terénu a bájku. Sto bajkerov - sto chutí. Tak si vyber, alebo ma vyveď z omylu :-)

.:: najsamposlednejšia rada - Rám

.:: chceš byť najsammúdrejší a vedieť úplne všetko naráz?
.:: ak máš radšej názorné pomôcky, ukáž prstom na to, čo ťa zaujíma
.:: hodnotenie:
Óóóó! Teplá voda... (alebo včera som si kúpil bájk)
Aha. Zaujímavé... dobre vedieť.
No ty koksó! Super, tak toto najblližšie oprobujem.

Vidla

Oprava tlmiča vidly RockShox Duke 2002
tlmič RockShox Duke2002 aj s detailami
    Po vyše dvoch sezónach ma prestala poslúchať moja Djukina. Prejavovalo sa to nárazmi a ťukaním v hornom centimetri zdvihu. Po porade s odborníkmi to vyzeralo na dve možné chyby. Buď je prasknutá negatívna pružina, alebo odídený tlmič. Po rozobratí som zistil, že odišiel tlmič. Celý problém spočíval v piestiku tlmiča. Umelohmotná hlavica piestika sa voľne šmýkala po oceľovej tyčke, aj keď by tam mala byť narazená na tvrdovku. Keďže nový tlmič by ma vyšiel na 1500,- a mesiac čakania, pristúpil som k ráznej oprave. Prevŕtal som umelohmotný krúžok piestika a stiahol ho skrutkou spolu s tyčkou. Neviem ako sa to bude chovať po čase, ale skúšobná jazda dopadla na výbornú. Ešte mám obavy, že sa povolí matica, ale to spravím pri ďalšej výmene oleja.
  (09.05.2005)

Stiahnutie hlavového zloženia
závitová tyč ti pomôže s vidlou a hlavovým zložením
    Ak potrebuješ nahodiť alebo vymeniť vidlu, zostaneš stáť pred problémom ako s vidlou naspäť. Nemyslím teraz prevlečenie krku vidly cez hlavové zloženie a podložky pod predstavec. Mám na mysli ako to celé stiahnuť dokopy - stiahnúť to fest dokopy. Pomôže ti závitová tyč o priemere aspoň 1cm a dĺžke asi 30cm. Ešte budeš potrebovať dve matky a podložky s priemerom 3,5cm a viac. Celé to prevlečieš krkom vidly a stiahneš dokopy. Nastavíš kolmicu riaditok a kolesa, no a napokon pohodlne dotiahneš imbusákom dve skrutky predstavca. Ak chceš, môžeš pridať čerešničku navrch v podobe zátky a pavúka. Ja ich nepoužívam. Hotovo. Apropó! Nezabudni demontovať závitovú tyč, lebo budeš mať bájk o kilo ťažší...
  (31.01.2004)Posledná úprava 25. októbra 2011 2011 11:06

Copyright © 2002-2019 Miloš Blaho. Všetky práva vyhradené.