chvi-fi-u-chvi-o-chvu
 NOVINKY   ZÁŽITKY   RADY   ŠTASTISTIKY   LAMPÁREŇ   SÁJTY 


      Ako si pomôcť

    Ak začínaš a nechceš robiť chyby, ktoré už niekto pred tebou urobil si tu správne. Možno sa ti budú niektoré rady zdať čudné, miestami až choré, ale sú iba z mojich skúsenosti. Tie závisia od štýlu jazdy, terénu a bájku. Sto bajkerov - sto chutí. Tak si vyber, alebo ma vyveď z omylu :-)

.:: najsamposlednejšia rada - Rám

.:: chceš byť najsammúdrejší a vedieť úplne všetko naráz?
.:: ak máš radšej názorné pomôcky, ukáž prstom na to, čo ťa zaujíma
.:: hodnotenie:
Óóóó! Teplá voda... (alebo včera som si kúpil bájk)
Aha. Zaujímavé... dobre vedieť.
No ty koksó! Super, tak toto najblližšie oprobujem.

Bajker

Základná výbava bajkera
toto všetko by si mal zbaliť do zadných vrecák alebo batôžka
    Mám za sebou tri jazdy bez náhradnej duše. Priznávam sa k tomu, ale ty to nikdy nerob. Zníži ti to prestíž medzi bajkermi aspoň o polovicu. Aby som odčinil hriech, sadol som si a odfotil základnú výbavu bajkera. Nie všetko je na obrázku, takže radšej dočítaj tento odsek dokonca. Začnem od najpodstatnejšieho. Náhradná duša. Aby si ju mohol rýchlo a šikovne vymeniť, potrebuješ okrem nej pumpu a montpáky. Dá sa to stihnúť do desiatich minút. Pumpu používam dvojpiestovú. Najprv rýchlo nafúkam čo to ide dvoma piestami a potom prepnem na jeden piest a dotlakujem natvrdovku. Montpáky ti pomôžu stiahnúť plášť z ráfkov. Mali by byť z tupého plastu, aby si nepoškodil dušu. K sade kľúčov snáď netreba žiaden komentár. Snáď len toľko, že sa ti neoplatí kupovať lacné kľúče,
jeden z vynikajúcich multikľúčov (CRANK BROS)
lebo sa ti buď začnú rozpadávať, alebo budeš nadávať na mäkkú oceľ. Zatiaľ som ocenil nitovačku reťaze celkom trikrát za dva roky. Zíde sa ti aj kúsok reťaze, o ktorý si skrátil novú, pre prípad stráty viacerých článkov. Všetko je to dobré zmotať do handričky, ktorá ti poslúži na utretie rúk, či ako stolčekprestrisa v lese. Po skúsenostiach s opakovanými defektami nosím aj zopár záplat a tekutú gumu. Nie lepidlo! To ti vyschne po prvom použití. Samozrejmosťou sú kľúče od bytu a mobil. Je dobré odfotiť si občianský preukaz a kartu poistenca. Na ten istý papier napísať zo tri telefónne čísla na príbuzných. Všetko to oblep samolepiacimi priesvitnými fóliami a založ voľne do vrecka. O vode a sladkej tyčinke snáď nemusím hovoriť.
  (06.05.2004)Posledná úprava 25. októbra 2011 2011 11:06

Copyright © 2002-2019 Miloš Blaho. Všetky práva vyhradené.